Juvederm to popularna na rynku iniekcyjnym marka żeli na bazie kwasu hialuronowego, stosowanych do biorewitalizacji, korekcji zmarszczek i modelowania konturów twarzy. Preparaty klasy premium - biorewitalizanty i wypełniacze Juvederm - prezentowane są w dwóch seriach: Ultra i Vycross.

Historia marki

Historia marki rozpoczęła się na długo przed pojawieniem się popularnych we współczesnej kosmetologii wypełniaczy i biorewitalizantów Juvederm - w 1948 roku, kiedy to powstała firma Allergan Laboratories. Koncern farmaceutyczny znany jest kosmetologom przede wszystkim jako producent Botoxu, który był pierwszym na świecie zabiegiem na bazie toksyny botulinowej do korekcji zmarszczek mimicznych. Dziś Allergan Aesthetics jest częścią amerykańskiej firmy biofarmaceutycznej AbbVie.

Wypełniacze hialuronowe Juvederm zostały wprowadzone na rynek w 2006 roku i jako jedne z pierwszych zostały oficjalnie zatwierdzone w USA. Produkty zostały opracowane na podstawie badań sięgających lat 90-tych, które udowodniły zdolność kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek i przywracania objętości tkanek miękkich. Pierwszą linię Juvederm reprezentowały wypełniacze 18, 24, 30, 24HV, 30HV. Ta seria została wycofana i zastąpiona linią Ultra.

Asortyment produktów Juvederm

Linia Juvederm Ultra to wypełniacze monofazowe, w których aktywnym składnikiem jest stabilizowany kwas hialuronowy. Wyjątkowość serii polega na zastosowaniu opatentowanej technologii 3D-Matrix do sieciowania łańcuchów polimerowych, zapewniającej plastyczność, łatwość wprowadzania produktu, a jednocześnie odporność na deformację i biodegradację.

W skład linii wchodzą wypełniacze Juvederm Ultra:

  • Ultra 2 - do wygładzania drobnych zmarszczek mimicznych;
  • Ultra 3 i Plus XC - do korekcji średnich i głębokich załamań skóry (zmarszczki marionetkowe, fałdy nosowo-wargowe);
  • Ultra 4 - do powiększania policzków, kości policzkowych i podbródka, niechirurgicznej plastyki nosa;
  • Ultra Smile i XC - do dodawania objętości ustom.

Wszystkie produkty z serii Ultra zawierają lidokainę, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i maksymalnie komfortowy bez konieczności stosowania znieczulenia miejscowego. Do klasycznej linii należy również preparat do biorewitalizacji Juvederm Hydrate.

Juvederm Vycross to prawdziwie innowacyjny produkt iniekcyjny najnowszej generacji. Nazwa serii bezpośrednio wskazuje na technologię zastosowaną przy produkcji wypełniaczy śródskórnych. Sekretem technologii jest zastosowanie cząsteczek kwasu hialuronowego o niskiej i wysokiej masie cząsteczkowej, dzięki czemu powstaje żel o jednorodnej konsystencji i zdolności do zapewnienia naturalnego efektu nawet przy aktywnej mimice twarzy. Główne zalety serii opartej na technologii VYCROSS to przedłużone działanie i brak początkowego obrzęku, czyli specjalista i pacjent mogą od razu ocenić gotowy wynik modelowania konturów. Takimi właściwościami nie może się jeszcze pochwalić żaden inny żel hialuronowy.

W związku z tym cena wypełniaczy wykorzystujących tę technologię sieciowania jest wysoka.

Linia Vycross zawiera wypełniacze Juvederm:

  • Volbella - do korekcji bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okołoustnych i czoła;
  • Volbella - do odmładzania okolic ust, miękkiego modelowania ust;
  • Volift i Volift Retouch - do napinania zwiotczałych tkanek;
  • Voluma i Voluma XC - do przywracania młodych konturów twarzy;
  • Vollure XC - do wygładzania głębokich i umiarkowanych zmarszczek;
  • Volux - do modelowania konturów podbródka, dolnej trzeciej części twarzy.

Produkty dostępne są zarówno w wersji bez lidokainy, jak i z dodatkiem żelu znieczulającego. W serii Vycross znajduje się również preparat do biorewitalizacji Juvederm Volite, który już po jednym zabiegu zapewnia nawilżenie, wyrównuje koloryt i strukturę skóry oraz wygładza drobne linie i zmarszczki.

Właściwości i zalety produktów Juvederm

Wypełniacze Juvederm i preparaty do biorewitalizacji wykonane są z kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego, który jest dobrze wchłaniany przez tkankę skórną i nie powoduje alergii. Efekty zabiegów widać od razu po wykonaniu zastrzyków. Typowe powikłania w postaci niewielkich siniaków w miejscu wprowadzenia igły lub kaniuli ustępują zwykle po kilku dniach.

Popularność preparatów wynika również z przewidywalności efektów oraz możliwości doboru produktu do rozwiązania różnorodnych problemów estetycznych - od nawilżenia i wygładzenia drobnych zmarszczek po niechirurgiczną korektę rysów twarzy i likwidację asymetrii.

Producent zaleca, aby modelowanie konturów i biorewitalizacja z użyciem produktów Juvederm nie były wykonywane wcześniej niż po ukończeniu 21 roku życia.