Juvederm Volux wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego z lidokainą 1 ml

Juvederm Volux wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego z lidokainą 1 ml

Kod: 1322
Niedostępne
 • Marka: Juvederm
 • Gęstość: Wysoka
 • Lidokaina: Obecność
 • Stężenie kwasu hialuronowego: 25 mg/ml
 • Objętość (ml): 1 ml

Podstawowe właściwości

Juvederm Volux, gęsty wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego VYCROSS, jest produkowany przez znaną na całym świecie firmę Allergan, która obecnie jest spółką zależną amerykańskiego holdingu AbbVie. Produkt jest przeznaczony do zwiększania objętości dolnej części twarzy i zyskał popularność jako sposób na uzyskanie modnych "kątów Jolie". Ze względu na zawartość lidokainy w produkcie, zabieg jest bezbolesny dla pacjenta i dość komfortowy dla kosmetyczki.
 

"

Co to za produkt Juvederm Volux wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego z lidokainą 1 ml

Juvederm Volux to zaawansowany wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, wzbogacony o lidokainę, który jest przeznaczony do modelowania i konturowania twarzy. Produkt ten jest szczególnie skuteczny w poprawie linii żuchwy i podbródka, zapewniając naturalne i długotrwałe efekty. Dzięki zawartości lidokainy, zabieg jest mniej bolesny i bardziej komfortowy dla pacjenta.

Cechy Juvederm Volux wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego z lidokainą 1 ml

Juvederm Volux wyróżnia się wysoką gęstością i elastycznością, co pozwala na precyzyjne modelowanie konturów twarzy. Kwas hialuronowy w produkcie jest biokompatybilny i bezpieczny, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych. Lidokaina zawarta w preparacie zapewnia komfort podczas aplikacji, redukując ból i dyskomfort. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 18 miesięcy, co czyni go jednym z najbardziej trwałych wypełniaczy na rynku.

"

Główne charakterystyki Juvederm Volux wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego z lidokainą 1 ml

Śródskórny resorbowalny bioimplant, najgęstszy produkt z linii Juvederm VYCROSS, ma postać sterylnego, przezroczystego, wysoce lepkiego żelu. Produkt zawiera:

 • kwas hialuronowy w stężeniu 25 mg/ml, który tworzy dodatkową objętość dzięki żelowemu buforowi, przyciągając wodę i aktywując biosyntezę włókien kolagenu i elastyny;
 • lidokaina (0,3%), która zmniejsza odczuwanie bólu przez pacjenta, pomaga rozluźnić skórę i napięcie oraz skraca czas zabiegu
 • bufor fosforanowy, który utrzymuje prawidłowy poziom pH płynu międzykomórkowego i zmniejsza obrzęk.

Juvederm Volux odróżnia się od innych wypełniaczy połączeniem długich i krótkich łańcuchów kwasu hialuronowego usieciowanego razem. Cząsteczki te są 9 razy mniejsze niż cząsteczki HA w poprzednich generacjach wypełniaczy. Dzięki tej właściwości żel rozprowadza się równomiernie w tkankach skóry właściwej, tworząc naturalne kontury i utrzymując efekt wypełnienia objętościowego przez jak najdłuższy czas. Wysoką skuteczność wypełniacza potwierdzają badania i ankiety przeprowadzone na całym świecie wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej i salonów kosmetycznych.

Preparat Juvederm Volux można kupić zarówno w gotowych do użycia strzykawkach o pojemności 1 ml, pakowanych w blistry z 2 igłami 27G ½, jak i w całych pudełkach - 2 zestawy w opakowaniu. 
 

Zakres stosowania Juvederm Volux wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego z lidokainą 1 ml

Wypełniacz jest przeznaczony do stosowania w dolnej trzeciej części twarzy. Produkt jest odpowiedni dla osób młodych (od 18 roku życia) i dojrzałych.  Według badań przeprowadzonych przez firmę Allergan, 51% respondentów uważa, że idealna jest twarz owalna z dobrze zaznaczonym kątem między szyją a podbródkiem. Kobiety decydują się na konturowanie, aby uzyskać kąty dolnej szczęki, jak u Angeliny Jolie. Dla przedstawicieli silniejszej płci korekta podbródka jest niedrogim sposobem na nadanie twarzy bardziej wyrazistego i męskiego charakteru.

Zastrzyki Juvederm Volux mogą być łączone z innymi wypełniaczami Juvederm i zastrzykami Botox.
 

Protokół zabiegu

Zabieg wykonywany jest po konsultacji z pacjentem i po wykluczeniu przeciwwskazań do stosowania plastyki iniekcyjnej. Zastrzyki mogą być wykonywane wyłącznie przez kosmetologa z wykształceniem medycznym, który został profesjonalnie przeszkolony w zakresie stosowania produktu. 

Przed wstrzyknięciem skóra jest oczyszczana z makijażu, brudu i łoju, a następnie smarowana środkiem antyseptycznym. Żel jest wstrzykiwany do głębokiej skóry właściwej lub okostnej i rozprowadzany za pomocą ruchów masujących. Sesja trwa średnio 30-40 minut. W razie potrzeby po 2 tygodniach przeprowadza się zabieg dodatkowy.
 

Wynik zastosowania

Efekt przeprowadzonego zabiegu modelowania staje się widoczny już następnego dnia po wstrzyknięciu, ale ostateczny rezultat można ocenić po upływie około miesiąca. Zabieg przeprowadzony przez specjalistę sprawia, że twarz wygląda bardziej szlachetnie, eliminując "policzki buldoga". Wyraziste krawędzie dolnej szczęki i podbródka wizualnie przypominają kość. Cena Juvederm Volux jest wysoka jak na wypełniacz hialuronowy, ale opłaca się dzięki najwyższej jakości i bezpieczeństwu, a także rezultatom utrzymującym się do 24 miesięcy.

Nakłucia, zaczerwienienia i zgrubienia pod skórą w miejscu podania zastrzyków znikają w ciągu tygodnia. Aby uniknąć powikłań, zaleca się unikanie makijażu i mycia wodą przez 12 godzin, unikanie przebywania przez kilka dni na słońcu lub na mrozie, a także unikanie wizyt w saunie przez dwa tygodnie.
 

Przeciwwskazania

Bezoperacyjna plastyka z użyciem Juvederm Volux nie jest wskazana, jeśli:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • słabe krzepnięcie krwi;
 • padaczka;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • onkologii;
 • cukrzyca.

Tymczasowe przeciwwskazania do wykonywania zastrzyków obejmują przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, rany i stany zapalne w obszarze, w który wstrzykuje się śródskórny wypełniacz, oraz przeziębienia z towarzyszącą gorączką.
 

Transport i przechowywanie 

Najgęstszy wypełniacz objętościowy w serii należy przechowywać i transportować w temperaturze od 2 do 20 stopni Celsjusza. Nie należy pozostawiać na słońcu ani w pobliżu ognia. Nie zamrażać na czas transportu.
 

Charakterystyka