Filtry
Wskazania do stosowania
Właściwości składu
Obszary stosowania
Stężenie kwasu hialuronowego
Objętość (ml)
Czas trwania działania
Warstwy skóry właściwej
Kraj produkcji

Biorewitalizacja

Filtry
Nowy
Teosyal Redensity I PureSense Single (3 ml)
Na stanie
415.8 zł
Popularny wśród kosmetologów
RRS Hyalift 75
Niedostępne

Biorewitalizacja

Biorewitalizacja to mało inwazyjny zabieg kosmetyczny, który polega na wstrzykiwaniu do skóry właściwej żeli na bazie kwasu hialuronowego. Stosowany jest w celu nawilżenia skóry, poprawy jej kondycji, zapobiegania starzeniu się, odbudowy uszkodzonych tkanek i wzmocnienia funkcji ochronnych naskórka.

Czym różni się biorewitalizacja od mezoterapii i bioreparacji

Aktywnym składnikiem produktów do biorewitalizacji jest kwas hialuronowy – najczęściej niestabilizowany. Preparaty o długotrwałym działaniu mogą zawierać usieciowane łańcuchy polimerowe.

Dlaczego nieusieciowany kwas hialuronowy jest stosowany w preparatach do biorewitalizacji? Ten aktywny składnik natychmiast wnika do skóry właściwej, szybciej uruchamia procesy biologiczne na poziomie komórkowym, równomiernie rozprowadza i nawilża skórę. Jednocześnie okres rozkładu takiego HA bez sieciowania jest oczywiście krótszy. Dlatego ważne jest, aby osiągnąć efekt kumulacji z kursem sesji biorewitalizacji.  

W przeciwieństwie do mezokoktajli, które zawierają wiele składników i nie zawsze kwas hialuronowy, żele biorewitalizujące zawsze zawierają HA i mogą zawierać 1-2 dodatkowe składniki, najczęściej mannitol i glicerol. Takie składniki działają raczej jako stabilizatory i prolongatory niż składniki aktywne. 

Celem biorewitalizacji jest poprawa ogólnej kondycji skóry, przywrócenie jej hydrobalansu i "spowolnienie" procesu starzenia. Jednocześnie mezoterapia ma na celu głównie rozwiązywanie węższych problemów, takich jak wybielanie, antypigmentacja, lifting, łysienie, eliminacja cieni pod oczami, trądzik, trądzik różowaty i tak dalej.

Biorewitalizacja różni się od bioreparacji, której głównym celem jest odmładzanie komórkowe, tym, że jest to zabieg uniwersalny, odpowiedni zarówno dla młodych kobiet i mężczyzn, jak i dojrzałych pacjentów.

Wskazania do biorewitalizacji

Iniekcje biorewitalizujące wykonuje się w przypadku:

 • matowa cera, skóra palacza;
 • sucha i zwiotczała skóra;
 • drobne zmarszczki;
 • pierwsze oznaki fotostarzenia.

Śródskórne podawanie kwasu hialuronowego zalecane jest również w celu przygotowania i regeneracji skóry po sezonie grzewczym, wakacjach na plaży i traumatycznych zabiegach kosmetycznych.

Cechy procedury

Iniekcje biorewitalizacyjne wykonywane są na poziomie powierzchownym za pomocą 
technik:

 • papule;
 • bolusowa i mikrobolusowa (tylko biorewitalizant Profilo - 5 aktywnych punktów);
 • liniowa wsteczna;
 • wachlarzowa;
 • biowzmocnienie.

Technika jest dobierana przez kosmetologa w zależności od produktu i zadania kosmetycznego. Kurs zabiegów jest zwykle zalecany przez producenta, dokładna liczba sesji zależy od początkowego stanu skóry. W większości przypadków wymagane jest wykonanie 3-6 zabiegów. Jednak już dziś w sprzedaży dostępne są preparaty biorewitalizujące przeznaczone do jednorazowego użytku. Ich cena jest wyższa niż klasycznych biorewitalizantów, ale efekt jest szybszy i trwa dłużej. Niektóre z tych koktajli są dodatkowo wzbogacone cząsteczkami kwasu polimlekowego, hydroksyapatytu wapnia, lizyny itd. (np. włosko-szwajcarskie biorewitalizanty Neauvia).

Obecnie na rynku jest tak wiele świetnych produktów do biorewitalizacji, że trudno jest dokonać ostatecznego wyboru. Zawsze "sztuką" dla prawdziwego kosmetologa jest mądre dobranie najlepszego koktajlu dla pacjenta, ponieważ ten sam produkt będzie miał różne działanie na różnej skórze i nie będzie trwał tyle samo czasu.

Jak kupić preparat do biorewitalizacji, który będzie działał

Na co zwraca uwagę specjalista, wybierając roztwór do odmładzania skóry swojego pacjenta?

 1. Wiek pacjenta: niektóre koktajle są przeznaczone do nawilżania i zapobiegania wczesnemu starzeniu się, podczas gdy inne są przeznaczone do leczenia problemów skórnych związanych z wiekiem po 45 roku życia;
 2. Recenzje, certyfikaty, wysoka jakość i praktycznie udowodniona skuteczność produktu, potwierdzona odpowiednimi badaniami klinicznymi;
 3. Producent o wysokim poziomie zaufania i nienagannej reputacji w zakresie spełniania międzynarodowych standardów;
 4. Rodzaj skóry i nasilenie problemów;
 5. Historia choroby i stan organizmu pacjenta pod kątem przeciwwskazań i ewentualnych reakcji alergicznych na składniki preparatu;
 6. Obszar leczonego obszaru na zakup optymalnej dawki wypełniacza;
 7. Może być podawany jednocześnie z innymi produktami kosmetycznymi i zabiegami łączonymi w celu przeprowadzenia kompleksowej terapii.

Szczególną cechą iniekcji do biorewitalizacji jest to, że można je stosować w każdym wieku, ponieważ są dość skuteczne i bezpieczne dla wszystkich typów skóry i wieku.

Do iniekcji w młodą skórę poniżej 30 roku życia, gdzie widoczne są pierwsze oznaki starzenia w postaci zwiększonej suchości i zwiotczenia skóry, idealne są preparaty rewitalizujące o niskim stężeniu czystego, niestabilizowanego kwasu hialuronowego. Produkty te mają za zadanie głęboko nawilżać i aktywować procesy biochemiczne w komórkach do intensywnej produkcji natywnego kwasu hialuronowego, włókien kolagenowych i elastynowych.

Wprowadzenie biorewitalizantów dla nawilżenia komórkowego, blasku i wygładzenia pierwszych zmarszczek zalecane jest od 35 roku życia. Ale specjalista może przepisać zabieg biorewitalizacji nawet wcześniej w przypadku nadmiernej suchości.

Czy warto kupić preparat do biorewitalizacji pod oczy i w okolice okołoustne?

Biorewitalizacja skóry wykonywana jest na twarzy w różnych obszarach, a także na dekolcie, szyi i dłoniach. Ważne jest, aby zrozumieć, że biorewitalizanty są produktami higroskopijnymi ze względu na zdolność cząsteczek hialuronianu sodu do przyciągania i zatrzymywania cząsteczek wody. Dlatego ważne jest, aby wybrać specjalne produkty do głębokiego nawilżania w okolicy okołoustnej, które mogą zagwarantować brak "worków" i opuchlizny pod oczami po zabiegu. W odróżnieniu od głębokich zabiegów mezoterapii, leczących cienie, przepukliny w okolicy okołoustnej, biorewitalizanty delikatnie i bezboleśnie redukują zasinienia i worki pod oczami, likwidują suchą skórę i pomagają napiąć drobne zmarszczki. 

Papule i drobne siniaki po nakłuciach po biorewitalizacji znikają samoistnie po 72 godzinach od zabiegu. Okres rekonwalescencji może być dłuższy, w zależności od indywidualnych cech skóry pacjenta. Efekt nawilżenia i odmłodzenia utrzymuje się do sześciu miesięcy, ale zaleca się poddanie się serii zastrzyków, po których następują zabiegi podtrzymujące, aby uzyskać skumulowany efekt.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania są podobne jak w przypadku wszystkich preparatów iniekcyjnych:

 • ciąża, okres laktacji;
 • alergia i nadwrażliwość na składniki roztworu;
 • stany zapalne lub choroby dermatologiczne w miejscu wstrzyknięcia;
 • patologia autoimmunologiczna;
 • onkologia;
 • padaczka;
 • terapia lekami przeciwzakrzepowymi lub steroidami;
 • wiek poniżej 18 lat.