PB Serum Slim+, lipase 10 jedn.

PB Serum Slim+, lipase 10 jedn.

Kod: 1134
Niedostępne

Podstawowe właściwości

Slim+ od hiszpańskiej marki PB Serum dostępny jest w postaci liofilizowanego proszku i przeznaczony jest do mezoterapii iniekcyjnej lub aparatowej na nadmiar złogów tłuszczowych na twarzy lub ciele. Produkt na bazie lipazy stosuje się samodzielnie lub w połączeniu z innymi produktami PB Serum.

"

Jakiego rodzaju produktem jest PB Serum Slim+, lipaza 10 jedn.

PB Serum Slim+ to zaawansowany preparat kosmetologiczny, który zawiera lipazę o stężeniu 10 jednostek. Produkt ten jest specjalnie zaprojektowany do redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Dzięki unikalnej formule, PB Serum Slim+ skutecznie wspomaga proces lipolizy, co prowadzi do widocznego zmniejszenia obwodów ciała.

Cechy PB Serum Slim+, lipaza 10 jedn.

PB Serum Slim+ charakteryzuje się wysoką skutecznością dzięki zawartości lipazy, enzymu odpowiedzialnego za rozkład tłuszczów. Produkt jest bezpieczny i łatwy w użyciu, co czyni go idealnym wyborem dla profesjonalistów w dziedzinie kosmetologii. Dodatkowo, PB Serum Slim+ jest dobrze tolerowany przez skórę, co minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień.

"

Główne charakterystyki PB Serum Slim+, lipaza 10 jedn.

PB Serum Slim+ Professional Lipolytic jest produkowane przez Proteos Biotech (Hiszpania), część holdingu farmaceutycznego Moehs Group, i wraz z liofilizatami enzymatycznymi Drain+ i Smooth+ wchodzi w skład serii Cosmeceuticals. 

Bazą asortymentu są enzymy - białka aktywujące procesy metaboliczne w podskórnej tkance tłuszczowej. Trzy produkty zawierają następujące enzymy: 

 • Lipaza - PB Serum Slim+ , 
 • Kolagenaza - PB Smooth+,
 • Hialuronidaza - PB Drain+.

Enzymy PB Serum są otrzymywane drogą biotechnologiczną z mikroorganizmów: Thermus thermophilus; Clostridium histolyticum; Streptococcus pyogenes. 

Drain+ to produkt na bazie hialuronidazy o działaniu antycellulitowym i przeciwobrzękowym.  Smooth+ to proszek z kolagenazą, który pomaga zlikwidować cellulit, rozstępy i ma wyraźny efekt liftingujący.

Aktywny składnik Slim+, lipaza PB500, wnika głęboko w warstwy skóry:

 • dzięki rozkładaniu trójglicerydów do glicerolu, zmniejsza wielkość komórek tłuszczowych;
 • przyspiesza procesy metaboliczne w tkankach;
 • zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w adipocytach.

Lipolityczny preparat o działaniu pośrednim, gdyż lipaza nie niszczy adipocytów, a jedynie prowokuje i przyspiesza procesy metaboliczne wewnątrz komórek tłuszczowych. Enzym jest pochodzenia mikrobiologicznego i jest niezależny od hormonów, dzięki czemu ma silne, ale maksymalnie fizjologiczne działanie lipolityczne i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Produkt dostępny jest w postaci proszku w szklanych fiolkach. Lipase PB Serum Slim+ jest w dobrej cenie zarówno dla kosmetyczek, jak i pacjentów, ponieważ nadaje się na różne obszary i może być stosowany na wiele sposobów.

Pod nazwą Slim bez znaku "+" dostępna jest mieszanina lipazy i kwasu hialuronowego. Koktajl ten nie nadaje się do wstrzykiwania i jest stosowany tylko zewnętrznie do masażu lub zabiegów aparaturowych.

Zakres stosowania PB Serum Slim+, lipaza 10 jedn.

Śródskórne lub podskórne wstrzyknięcie lipazy PB500 jest zalecane w przypadku:

 • likwidacja przepuklin powiek górnych i dolnych;
 • pozbycie się podwójnego podbródka i "policzków buldoga";
 • napinanie konturów twarzy;
 • eliminacja tłuszczaków;
 • korekta garbu kłębu ("garbu wdowy");
 • zredukowanie złogów tłuszczu na szyi i ramionach, górnej części ramion, plecach i brzuchu;
 • zmniejszenie obwodu talii, bioder i pośladków.

Produkt może być stosowany do korekcji złogów tłuszczowych u młodych i dojrzałych kobiet i mężczyzn, ale nie jest zalecany dla młodzieży poniżej 18 roku życia. Nadaje się do skóry suchej i wrażliwej, normalnej i tłustej. Obecność plam pigmentacyjnych nie jest barierą dla zabiegów kosmetycznych.
 

Protokół zabiegu

Zawartość fiolki rozcieńcza się 5 ml 0,9% fizjologicznej zawiesiny chlorku sodu i trzyma przez 2-3 minuty, delikatnie mieszając (ale bez wstrząsania). Roztwór służy do:

 • zabiegi z użyciem mezorollera;
 • elektroporacja - mezoterapia bezigłowa, lifting radiofrekwencyjny, kawitacja, ultrafonoforeza;
 • wstrzyknięcia w tłuszcz podskórny (hypodermis).

Zalecane rozmiary igieł do iniekcji to 30G, 13 mm (dla cienkich obszarów tłuszczowych) i 27G, 25 mm (dla dużych fałdów tłuszczowych).

Zabieg wykonywany jest po wcześniejszej konsultacji z pacjentem i wykluczeniu przeciwwskazań. Jeśli wybrano metodę iniekcji, skórę traktuje się środkiem antyseptycznym. Aby zmniejszyć odczucia bólowe, do zawiesiny dodaje się lidokainę lub stosuje się znieczulenie miejscowe.

Kurs zabiegów z użyciem tylko Slim+ lub w połączeniu z Drain+ i Smooth+ składa się z 3-8 sesji, dokładna liczba i odstępy między zabiegami zostaną ustalone indywidualnie.

Wynik zastosowania

Efekt lipolityczny można zauważyć już po jednym zabiegu.  Rysy twarzy stają się bardziej subtelne, zmniejsza się objętość w problematycznych obszarach ciała, poprawia się struktura skóry, a jej powierzchnia jest bardziej napięta.

Przez 3 dni po sesji pacjenci powinni unikać ekspozycji cieplnej na obszary poddane zabiegowi, unikać długotrwałej ekspozycji na ogień lub kominek, gorących kąpieli i sauny. Ponadto miejsca ostrzykiwane należy chronić przed promieniami UV.
 

Przeciwwskazania

Stosowanie preparatu jest zabronione w okresie ciąży i laktacji, w zaburzeniach autoimmunologicznych, zaostrzeniu chorób przewlekłych, procesach zapalnych w okolicy miejsca wstrzyknięcia preparatu.
 

Przechowywanie i transport 

Dzięki liofilizacji, która umożliwia odwodnienie produktu, a następnie jego zamrożenie, okres przydatności preparatu do spożycia zostaje znacznie wydłużony. 
Enzymy zachowują 100% swoich właściwości bez konserwantów. Produkt przechowywany jest w zakresie temperatur 1-30ºC, nie wymaga chłodzenia.
 

Charakterystyka

 • Marka

  PB Serum

 • Główne charakterystyki
 • Wskazania do stosowania
  Miejscowe złogi tłuszczu
  Cellulit
 • Obszary stosowania
  Ciało
 • Kraj produkcji
  Hiszpania