Facetem S

Facetem S

Kod: 1732
Niedostępne
 • Marka: Facetem
 • Gęstość: Wysoka
 • Lidokaina: Brak
 • Stężenie kwasu hialuronowego: nie zawiera
 • Objętość (ml): 1,5 ml

Podstawowe właściwości

Wypełniacz Facetem S, produkowany w Korei Południowej przez Daewoong Group, jest popularnym produktem kosmetycznym stosowanym do wolumetrycznego modelowania twarzy, korekcji głębokich zmarszczek oraz zapewnienia długotrwałego efektu liftingu bez chirurgicznego "podniesienia". Produkt na bazie hydroksyapatytu wapnia tworzy gęsty szkielet poprzez wzrost własnych włókien kolagenowych i elastynowych i w przeciwieństwie do żeli hialuronowych nie tworzy silnych obrzęków.

"

Co to jest Facetem S?

Facetem S to zaawansowany preparat stosowany w kosmetologii iniekcyjnej, który zdobył uznanie wśród specjalistów na całym świecie. Dzięki swojej unikalnej formule, Facetem S skutecznie poprawia wygląd skóry, redukując zmarszczki i przywracając jej młodzieńczy blask.

Cechy Facetem S

Facetem S wyróżnia się na tle innych produktów dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. Jego główne cechy to:
 • Wysoka skuteczność: Szybko widoczne rezultaty po zabiegu.
 • Bezpieczeństwo: Produkt przeszedł liczne testy kliniczne, potwierdzające jego bezpieczeństwo.
 • Długotrwałe efekty: Efekty utrzymują się przez długi czas, co czyni go ekonomicznym wyborem.
 • Łatwość użycia: Prosty w aplikacji, co minimalizuje ryzyko powikłań.

Facetem S to produkt, który spełnia najwyższe standardy jakości, co potwierdzają liczne pozytywne opinie specjalistów z branży.

"

Główne charakterystyki

Aktywnym składnikiem śródskórnego bioimplantu jest hydroksyapatyt wapnia СаНА, który stanowi 30% produktu. 70% wypełniacza to żel nośny, który składa się z wody, gliceryny, karboksymetylocelulozy.

CaHA, który jest obecny w Facetem S, jest identyczny z natywnym hydroksyapatytem wapnia, składnikiem tkanki kostnej i szkliwa zębów, dlatego jest dobrze wchłaniany przez tkankę skórną. Po wstrzyknięciu śródskórnym i podskórnym żel wypełnia zmarszczki i puste miejsca gęstą substancją. Mikrosfery hydroksyapatytu wapnia aktywują fibroblasty, które stopniowo zaczynają wrastać we własne, nowo powstałe włókna kolagenowe i elastynowe pacjenta. Po pewnym czasie cząsteczki CaHA ulegają biodegradacji i są eliminowane w sposób naturalny, ale gęstość i elastyczność tkanki jest nadal utrzymywana przez własne, utworzone przez pacjenta włókna. 

Średnica cząstek składnika aktywnego w wypełniaczu wynosi 24-45 mikronów. Ten rozmiar jest najbardziej optymalny i najbezpieczniejszy. Mniejsze mikrosfery mogą dostać się do krwi i limfy, większe mogą spowodować hiperkorekcję i zwłóknienie tkanek. 

Preparat do iniekcji jest odpowiednio plastyczny, łatwy do wstrzyknięcia i równomiernie rozprowadzony w tkankach, zapewnia przewidywalne rezultaty i nie ulega deformacji. Biodegradacja zachodzi stopniowo, od warstw powierzchniowych do środkowych.

Cena Facetem S jest nieco korzystniejsza niż podobnych produktów marek europejskich i amerykańskich, ale jakość jest na najwyższym poziomie. Wypełniacz posiada atest KFDA oraz certyfikat CE, potwierdzający zgodność produktu z europejskimi normami jakości.

Korektor śródskórny Facetem S można kupić na naszej stronie internetowej w strzykawce 1,5 ml (choć dostępna jest również alternatywna wersja 0,8 ml, 2 strzykawki w pudełku). 
 

Obszar zastosowania

Implanty śródskórne stosuje się na różnych częściach twarzy, od okolicy jarzmowej po podbródek. Wskazaniami do zabiegów iniekcyjnych są:

 • zmarszczki marionetki i fałdy nosowo-wargowe;
 • blizny po trądziku, blizny hiper- i hipotroficzne;
 • zagłębienia skroniowe;
 • niedoskonałości estetyczne nosa (zagłębienie, garb);
 • niewystarczająca objętość tkanek miękkich w okolicach policzków, podbródka i kości policzkowych;
 • ptoza grawitacyjna;
 • deformacja konturów twarzy;
 • zgrubienie skóry na grzbiecie dłoni;
 • stymulacja kolagenu na twarzy i ciele w przypadku atonicznej, zwiotczałej skóry.

Produkt przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn i służy do odmładzania twarzy i korygowania rysów twarzy.  Wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia jest ogólnie zalecany do wstrzyknięcia po 30-35 roku życia.
 

Protokół zabiegu

Na dzień przed wizytą w salonie lub klinice estetycznej nie należy spożywać alkoholu, w dniu zabiegu należy unikać kawy.

Zastrzyki wykonuje się po konsultacji z pacjentem, poinformowaniu o efektach zabiegu i wykluczeniu przeciwwskazań. Przed zastrzykami skóra jest potraktowana środkiem antyseptycznym i znieczulona kremem lub żelem znieczulającym. Preparat wstrzykuje się do skóry właściwej, podskórnie przy użyciu technik wsteczno-liniowej, bolusowej i liftingu wektorowego. Jeden zabieg wystarczy, aby osiągnąć pożądany efekt.
 

Wynik zastosowania

Efekt modelowania konturów i zwiększania objętości jest widoczny natychmiast po zabiegu: ponieważ CaHA nie jest higroskopijny, nie występuje obrzęk. Po 4 miesiącach, kiedy hydroksyapatyt wapnia jest eliminowany z organizmu, rezultat jest utrzymywany przez własny szkielet kolagenowy organizmu. Efekt objętości i liftingu utrzymuje się do 12-18 miesięcy.

Lekki obrzęk, który po zastrzykach z kwasu hialuronowego jest znacznie mniejszy, a także ślady po zastrzykach i siniaki ustępują w ciągu kilku dni.

Nie jest wskazane leżenie bezpośrednio po zabiegu. Aby zapobiec powikłaniom, należy ograniczyć dotykanie ostrzykiwanych miejsc i powstrzymać się od wykonywania makijażu do czasu, aż naskórek odzyska swoją integralność. Zabronione są peelingi, intensywne ćwiczenia, masaż twarzy i zabiegi kąpielowe. Ekspozycja na światło ultrafioletowe przez 2 tygodnie jest niepożądana.
 

Przeciwwskazania

Zastrzyki wypełniające nie są wskazane w przypadku ciąży i laktacji, epilepsji, cukrzycy, onkologii, zaburzeń ogólnoustrojowych i problemów z krzepnięciem krwi. Przeciwwskazane jest również stosowanie leków przeciwzakrzepowych i trombolitycznych, a także obecność infekcji skórnych w okolicy planowanej korekcji.
 

Przechowywanie i transport 

Przy przechowywaniu i transporcie zaleca się przestrzeganie temperatur od +5C do +25C. Należy unikać narażania produktu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, przegrzanie i zamrażanie.
 

Charakterystyka