Restylane wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Restylane wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Code: 1060
Niedostępne
 • Marka: Restylane
 • Stężenie kwasu hialuronowego: 20 mg/ml
 • Objętość (ml): 1 ml

Podstawowe właściwości

Restylane to podstawowy produkt z gamy wypełniaczy hialuronowych, który ma podobną nazwę. Wypełniacz śródskórny jest produkowany przez szwedzkiego producenta Q-Med, który jest spółką zależną szwajcarskiej firmy farmaceutycznej Galderma. Produkt jest przeznaczony do usuwania zmarszczek i bruzd o średniej głębokości i nadaje się do powiększania ust. Popularność bioimplantu wynika z wysokiej skuteczności i przewidywalności rezultatów modelowania. Według producenta, wszystkie produkty Galderma są wytwarzane w Europie.

Główne charakterystyki Restylane wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Wypełniacz Restylane ma postać sterylnego, przezroczystego żelu. Jego składnikiem aktywnym jest stabilizowany kwas hialuronowy o stężeniu 20 mg/ml, pochodzenia niezwierzęcego. Podobnie jak inne produkty z tej gamy, klasyczny wypełniacz o średniej gęstości jest produkowany zgodnie z opatentowaną technologią NASHA (Non Animal Stabilised Hyaluronic Acid). W procesie stabilizacji łańcuchów hialuronowych zastosowano minimalną ilość środka sieciującego BDDE (poniżej 1%), co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i hipoalergiczności produktu.

Wypełniacz bazowy Restylane zawiera 95% cząsteczek HA o tej samej wielkości. Jednorodność cząsteczek kwasu hialuronowego sprawia, że żel jest plastyczny i giętki, a rezultat jest przewidywalny i gwarantowany. Pod względem reologii produkt nie może być nazwany monofazowym, ponieważ woda i kwas hialuronowy nie mieszają się ze sobą. Produkt jest łatwo wstrzykiwany do skóry właściwej, równomiernie rozprowadzany w tkankach, a także ulega biodegradacji. Niski stopień modyfikacji kwasu hialuronowego podczas sieciowania zapewnia wysoką biokompatybilność wypełniacza. Przed zabiegiem nie jest konieczne wykonanie testu alergicznego.

Żel wypełnia puste przestrzenie w korygowanym obszarze. Zmarszczki zostają wygładzone, a objętość tkanek miękkich zwiększona poprzez wypchnięcie zmarszczki od wewnątrz za pomocą buforu żelowego oraz przyciągnięcie i zatrzymanie wody za pomocą kwasu hialuronowego. Rezultat utrzymuje się dzięki przywróceniu elastyczności skóry poprzez normalizację równowagi wodnej skóry właściwej.

Produkt został poddany badaniom klinicznym, które potwierdziły jego bezpieczeństwo i skuteczność. Produkt został zatwierdzony przez FDA.

Na naszej stronie internetowej możesz kupić Restylane korektor śródskórny w strzykawkach o pojemności 1 ml, jednak producent oferuje również pojemność 0,5 ml.
 

Obszar stosowania Restylane wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego stosowany do wstrzyknięć w obszarach

 • czoło i między brwiami;
 • kości policzkowe;
 • brwi;
 • trójkąt nosowo-wargowy;
 • wargi;
 • podbródek;
 • dłonie.

Restylane jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn i jest stosowany jako produkt anti-age od 30. roku życia w celu wyeliminowania wiotkości skóry, wygładzenia umiarkowanych lub poważnych fałdów i zmarszczek oraz zwalczania fotostarzenia. Ten wszechstronny wypełniacz jest bardzo skuteczny w regeneracji skóry po peelingach i agresywnych zabiegach laserowych (np. resurfacing). Starsi i młodzi pacjenci klinik estetycznych oraz klienci salonów kosmetycznych, którzy ukończyli 18 lat, wybierają wypełniacz hialuronowy do powiększania ust, pozbywania się blizn potrądzikowych i korygowania asymetrii twarzy. Produkt ten jest również stosowany w leczeniu rozstępów na ciele. Nie bez powodu Restylane nazywany jest prawdziwie uniwersalnym wypełniaczem.

Zabieg może być przeprowadzany wyłącznie przez kosmetologów z wykształceniem medycznym, którzy przeszli specjalne szkolenie w zakresie Restylane.
 

Protokół zabiegu

Przed zabiegiem kosmetyczka konsultuje się z pacjentem, wyjaśnia jego życzenia i upewnia się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania iniekcji. Skóra jest dokładnie oczyszczana z zanieczyszczeń i kosmetyków dekoracyjnych, poddawana działaniu środków antyseptycznych. Wypełniacz nie zawiera lidokainy, dlatego przed wstrzyknięciem na skórę w korygowanym obszarze nakładany jest żel znieczulający. Wypełniacz jest wstrzykiwany cienką igłą punkt po punkcie do środkowej, czasem głębokiej warstwy skóry właściwej. Zastrzyki wykonuje się jednorazowo; w rzadkich przypadkach przeprowadza się korektę uzupełniającą. 
 

Wynik zastosowania

Efekty zabiegu są widoczne już po zakończeniu sesji, a ostateczne rezultaty są widoczne średnio po tygodniu. Oprócz wygładzonych zmarszczek i poprawy konturu twarzy w miejscach poddanych korekcji, pacjenci kosmetologii doświadczają również:

 • wyrównanie reliefu skóry;
 • poprawa stanu cery;
 • efekt liftingu.

Efekty modelowania konturów utrzymują się przez 6-8 miesięcy.

Efekty uboczne w postaci swędzenia, obrzęku, zaczerwienienia lub przebarwienia skóry, siniaków ustępują w ciągu 1-7 dni. W pierwszych dniach po zastrzykach pacjentowi nie wolno nosić kosmetyków dekoracyjnych ani spożywać środków rozrzedzających krew, w tym alkoholu. Przez 2 tygodnie należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, opalania i kąpieli.
 

Przeciwwskazania

Iniekcje Restylane są przeciwwskazane w przypadku ciąży i karmienia piersią, problemów z krzepliwością krwi, epilepsji, nowotworów i tworzenia się keloidów. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu modelowania jest również zapalenie skóry i stany zapalne skóry w okolicy planowanej korekcji.
 

Przechowywanie i transport 

Wypełniacze powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej do +25 stopni. Nie przechowywać w lodówce i nie zamrażać. Unikać światła słonecznego. Otworzyć w obecności klienta. 
 

Charakterystyka

 • Marka

  Restylane

 • Główne charakterystyki
 • Stężenie kwasu hialuronowego
  20 mg/ml
 • Objętość (ml)
  1 ml
 • Kraj produkcji
  Szwajcaria