Restylane Vital Light SB Lidocaine skin booster na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Restylane Vital Light SB Lidocaine skin booster na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Code: 1069
Niedostępne
 • Marka: Restylane
 • Stężenie kwasu hialuronowego: 12 mg/ml
 • Objętość (ml): 1 ml

Podstawowe właściwości

Restylane Vital Light z lidokainą należy do specjalnej kategorii produktów do wstrzykiwania zwanych skin boosters. Produkowany jest przez firmę Q-Med (Szwecja), oddział szwajcarskiej firmy farmaceutycznej Galderma, a jego zadaniem jest nawilżanie i poprawa stanu cienkiej i wrażliwej skóry. Skin booster zawiera lidokainę, która pomaga rozluźnić mięśnie i skórę pacjenta oraz sprawia, że zabieg jest szybki i skuteczny dla kosmetyczki.

Główne charakterystyki produktu Restylane Vital Light SB Lidocaine skin booster na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Produkt jest dostarczany w postaci przezroczystego, jednorodnego żelu. Skin booster to swego rodzaju pośrednie rozwiązanie między wypełniaczem a preparatem biorewitalizującym, którego głównym składnikiem jest wolny kwas hialuronowy. Spełnia funkcję środka biorewitalizującego: zawiera stabilizowany polisacharyd BDDE, dzięki czemu działa głębiej i dłużej pod skórą. Preparat jest wstrzykiwany do głębszych warstw skóry właściwej, a efekt działania zastrzyków skin booster utrzymuje się dłużej niż po zwykłej biorewitalizacji.

Skład biożelu:

 • kwas hialuronowy - 1,2%;
 • lidokaina - 0,3%;
 • bufor fosforanowy.

Podczas produkcji preparatu Vital Light z lidokainą wykorzystywana jest opatentowana technologia NASHA (Non Animal Stabilised Hyaluronic Acid), podobnie jak podczas syntezy wypełniaczy Restylane. Minimalna ilość BDDE jest używana do usieciowania łańcuchów kwasu hialuronowego. Dzięki temu produkt ten jest natywny dla naszej skóry, a jego wprowadzenie nie powoduje żadnych komplikacji. 95% cząsteczek hialuronianu sodu w tym produkcie ma taki sam rozmiar, dlatego żel ma jednorodną strukturę i jest łatwo wstrzykiwany w skórę oraz równomiernie rozprowadzany w tkance.

Żel Restylane Vital Light SB Lidocaine można kupić na naszej stronie internetowej w strzykawkach o pojemności 1 ml. W zestawie znajdują się trzy igły 29G ½.

Zakres stosowania Restylane Vital Light SB Lidokaine skin booster na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Iniekcje wykonuje się na całej twarzy, w tym w delikatnych i wrażliwych okolicach oczu i ust, a także w dekolcie, szyi i na dłoniach. Wskazania do biorewitalizacji obejmują:

 • sucha, odwodniona skóra;
 • skóra tłusta, czarne punkty, zaskórniki;
 • poszarzała cera;
 • fotostarzenie;
 • zwiotczenie, zmniejszenie elastyczności skóry
 • hiperpigmentacja;
 • sieć naczyniowa.

Żel hialuronowy jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry, dla kobiet i mężczyzn. Najlepsze rezultaty uzyskuje się w przypadku młodej skóry w wieku 25-30 lat lub skóry dojrzałej, jako część kompleksowego programu przeciwstarzeniowego. Iniekcje skin booster mogą być łączone z terapią botulinową, modelowaniem konturów twarzy, peelingami chemicznymi i resurfacingiem laserowym.
 

Protokół zabiegu

Zabieg jest wykonywany wyłącznie w klinice estetycznej lub salonie kosmetycznym przez lekarza kosmetologa przeszkolonego w zakresie stosowania produktu. Przed iniekcją specjalista dokładnie oczyszcza i dezynfekuje skórę, a następnie w obecności pacjenta otwiera skin booster. Żel jest wstrzykiwany do głębokiej lub środkowej warstwy skóry właściwej za pomocą dołączonych igieł lub kaniul 30G, które należy kupić osobno.

Kurs biorewitalizacji składa się z 3-4 sesji, które przeprowadza się w odstępach 2-4 tygodni. Po sześciu miesiącach przeprowadza się drugą serię zabiegów.
 

Wynik zastosowania

Pozytywne efekty na skórze są widoczne już po jednym zabiegu i stają się bardziej wyraźne po całym kursie terapii. Skóra na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach jest gładsza i bardziej jędrna. Kolor i struktura stają się bardziej równomierne. Efekty działania zastrzyków skin booster utrzymują się do 6-9 miesięcy.

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego często pojawiają się grudki, obrzęk i niewielkie siniaki. Efekty uboczne ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Aby zapobiec powikłaniom w pierwszych dniach po wstrzyknięciu, pacjenci powinni ograniczyć dotykanie skóry, powstrzymać się od stosowania tłustych kremów i kosmetyków dekoracyjnych. Przez 2 tygodnie nie zaleca się intensywnych ćwiczeń fizycznych, opalania i zabiegów kąpielowych. Przez 3 dni przed i po zabiegu najlepiej unikać alkoholu i tabletek rozrzedzających krew.
 

Przeciwwskazania

Iniekcje z użyciem preparatu Restylane Vital Light SB Lidocaine są przeciwwskazane u kobiet w ciąży, karmiących piersią i przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Zabiegu nie wolno także stosować w przypadku zaburzeń autoimmunologicznych, nowotworów, problemów z krzepnięciem krwi, procesów zapalnych w organizmie oraz zakażeń skóry w miejscu wstrzyknięcia.
 

Przechowywanie i transport 

Produkt leczniczy należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu. Nie ogrzewać w temperaturze powyżej +25 stopni. Nie zamrażać. 
 

Charakterystyka

 • Marka

  Restylane

 • Główne charakterystyki
 • Wskazania do stosowania
  Trądzik, pryszcze, zaskórniki
  Zwiotczenie skóry
  Kuperoza
  Drobne zmarszczki
  Plamy pigmentacyjne
  Sucha i łuszcząca się skóra
 • Stężenie kwasu hialuronowego
  12 mg/ml
 • Objętość (ml)
  1 ml
 • Czas trwania działania
  Do 9 miesięcy
 • Warstwy skóry właściwej
  Powierzchniowe
 • Kraj produkcji
  Szwajcaria