Restylane Vital Light SB skin booster na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Restylane Vital Light SB skin booster na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Kod: 1068
Niedostępne
 • Marka: Restylane
 • Stężenie kwasu hialuronowego: 12 mg/ml
 • Objętość (ml): 1 ml

Podstawowe właściwości

Restylane Vital Light SB to produkt do iniekcji na bazie kwasu hialuronowego, stosowany do biorewitalizacji twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów dłoni. Opracowany przez szwedzką firmę Q-Med, należącą do grupy farmaceutycznej Galderma (Szwajcaria), przeznaczony jest dla skóry młodej, cienkiej i/lub wrażliwej.
 

Główne charakterystyki Restylane Vital Light SB skin booster na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Oznaczenie SB w nazwie produktu kosmetycznego wskazuje na rodzaj substancji wzmacniającej skórę. Produkt jest produktem pośrednim między środkiem biorewitalizującym a wypełniaczem. Skin booster różni się od klasycznych preparatów biorewitalizujących zastosowaniem stabilizowanego kwasu hialuronowego (który dłużej pozostaje w tkance), a od wypełniaczy - mniejszą gęstością i większą płynnością (co umożliwia głębokie odmłodzenie skóry na wszystkich poziomach). Stężenie kwasu hialuronowego w żelu Restylane Vital Light wynosi 12 mg/ml.

Kwas hialuronowy, który pełni rolę składnika aktywnego produktu biorewitalizującego, jest stabilizowany przy użyciu opatentowanej szwajcarskiej technologii NASHA (Non Animal Stabilised Hyaluronic Acid). Szczególne cechy i zalety tej technologii to:

 • bezpieczeństwo procedury dla organizmu. Hialuronian sodu pochodzenia syntetycznego jest łatwo akceptowany przez tkankę skórną, nie powoduje negatywnej reakcji immunologicznej;
 • niska zawartość eterów BDDE i brak efektów toksycznych. Z tego powodu skutki uboczne po zabiegu są niewielkie;
 • wyjątkowa właściwość kwasu hialuronowego polegająca na przyciąganiu wilgoci w dużych ilościach, tworząc swego rodzaju hydro-zasobnik. Po biodegradacji żelu skóra pozostaje nawilżona i zachowuje zdrowy blask, podczas gdy skin booster jest usuwany z tkanek przez układ wydalniczy w postaci dwutlenku węgla i wody.

Bufor fosforanowy, który również wchodzi w skład produktu, utrzymuje prawidłowy poziom pH skóry właściwej i minimalizuje obrzęk po wstrzyknięciach.

Preparat skin booster jest dostępny w gotowych do użycia strzykawkach o pojemności 1 ml i jest wyposażony w 3 igły 29G ½. Cena preparatu Restylane Vital Light SB jest nieco niższa niż cena odpowiednika z lidokainą. Przed iniekcjami należy jednak zastosować krem znieczulający, aby zmniejszyć odczuwanie bólu.
 

Zakres stosowania Restylane Vital Light SB skin booster na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Restylane Vital Light hialuronowy skin booster jest odpowiedni dla kobiet i mężczyzn o każdym typie skóry, zarówno suchej, tłustej, jak i problematycznej. Zastrzyki można stosować na całej twarzy, w tym w delikatnych okolicach oczu i ust. Ponadto, Restylane Vital Light miękki żel doskonale nadaje się do biorewitalizacji skóry szyi, rąk i dekoltu.

Wskazaniami do iniekcji są:

 • poszarzała cera;
 • sucha, odwodniona skóra;
 • "kurze łapki";
 • zmarszczki palacza;
 • wiek i/lub fotostarzenie;
 • hiperpigmentacja;
 • zmniejszona elastyczność naskórka;
 • problemy z równowagą hydro-lipidową;
 • blizny po trądziku.

Procedura ta daje najlepsze wyniki u pacjentów w wieku 25-30 lat lub w starszym wieku - ale w połączeniu z innymi technikami. Iniekcje żelowe są zalecane w celu regeneracji naskórka po peelingach chemicznych i resurfacingu laserowym.
 

Protokół zabiegu

Biorewitalizacja iniekcyjna może być wykonywana wyłącznie przez kosmetyczkę, która przeszła specjalistyczne szkolenie w zakresie tego zabiegu. Przed wstrzyknięciem skóra jest oczyszczana za pomocą łagodnego środka czyszczącego i poddawana działaniu środka dezynfekującego. Żel jest wstrzykiwany do środkowej warstwy skóry właściwej w celu głębszej naprawy tkanek. Oprócz znieczulenia, wstrzyknięcia w twarz, dekolt, szyję i dłonie trwają do jednej godziny.

Zabieg biorewitalizacji przeprowadza się w trakcie 3 do 4 sesji, w odstępie 4 tygodni. Drugi kurs jest zalecany po około sześciu miesiącach.
 

Wyniki zastosowania

Efekt działania iniekcji skin booster jest zazwyczaj widoczny już po 1 lub 2 zabiegach. Po ustąpieniu efektów ubocznych (obrzęk, zaczerwienienie i grudki) skóra wygląda na zdrową i wypoczętą. Cera ulega poprawie, zmarszczki i blizny zostają zredukowane, a plamy pigmentowe rozjaśnione. Jeśli skóra jest tłusta, normalizuje się wydzielanie oleju. Efekt po kursie biorewitalizacji utrzymuje się przez 6-9 miesięcy.

W pierwszych dniach po zabiegu nie należy stosować na skórę kosmetyków dekoracyjnych i tłustych kremów. Przez 2 tygodnie nie zaleca się opalania, kąpieli, korzystania z sauny i intensywnych ćwiczeń fizycznych.
 

Przeciwwskazania

Iniekcje skin booster są przeciwwskazane u kobiet w ciąży i karmiących, nastolatków, osób cierpiących na epilepsję, choroby onkologiczne i niską krzepliwość krwi. Zabiegu nie wykonuje się, jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe, cierpi na choroby zakaźne, ma stany zapalne skóry w okolicy, w której planowane jest wstrzyknięcie żelu hialuronowego.
 

Przechowywanie i transport 

Restylane Vital Light przechowuje się w temperaturze pokojowej. Chronić żel przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, przegrzaniem powyżej 25 stopni i zamarznięciem. Nie należy uszkadzać opakowania i otwierać go w obecności pacjenta przed rozpoczęciem leczenia.  
 

Charakterystyka

 • Marka

  Restylane

 • Główne charakterystyki
 • Wskazania do stosowania
  Trądzik, pryszcze, zaskórniki
  Zwiotczenie skóry
  Drobne zmarszczki
  Plamy pigmentacyjne
  Sucha i łuszcząca się skóra
 • Stężenie kwasu hialuronowego
  12 mg/ml
 • Objętość (ml)
  1 ml
 • Czas trwania działania
  Do 9 miesięcy
 • Warstwy skóry właściwej
  Powierzchniowe
 • Kraj produkcji
  Szwajcaria