PB Serum Medium, lipolytic 1.5 ml

PB Serum Medium, lipolytic 1.5 ml

Code: 1164
Niedostępne
 • Marka: PB Serum
 • Objętość (ml): 1,5 ml

Podstawowe właściwości

PB Serum Medium to zestaw składający się z 3 rodzajów liofilizatu enzymatycznego, strzykawki z kwasem hialuronowym oraz fiolki z roztworem buforowym, służący do przygotowania lipolizy pomagającej pozbyć się złogów tłuszczu na twarzy i ciele. Preparat do iniekcji ma silne działanie lipo redukcyjne i antyfibrotyczne. Jego wysoką jakość i bezpieczeństwo potwierdza certyfikat ISO 13485 oraz oznaczenie CE.

Główne charakterystyki PB Serum Medium, lipolytic 1,5 ml

Mezokoktajl lipolityczny produkowany przez Proteos Biotech, laboratorium znajdujące się w Hiszpanii i będące częścią holdingu farmaceutycznego Moehs Group. Gama PB Serum, o formule opartej na enzymach i kwasie hialuronowym, obejmuje 3 preparaty o tych samych składnikach, ale o różnej zawartości enzymów - lipazy, liazy i kolagenazy. Pod marką PB Serum produkowane są również inne produkty, o innym składzie niż te trzy produkty.

 • Koktajl PB Serum Low zawiera wszystkie enzymy w tej samej ilości, głównym celem produktu jest likwidacja obrzęków. 
 • Produkt High z kolagenazą stosowany jest w leczeniu blizn, rozstępów i cellulitu włóknistego. 
 • PB Serum Medium w przeważającej części zawiera lipazę, która sprzyja rozkładowi tłuszczu i zmniejsza rozmiar adipocytów, co z kolei prowadzi do zmniejszenia objętości tkanki miękkiej.

Enzym liaza aktywuje procesy metaboliczne w tkankach skóry właściwej, podskórnej tkance tłuszczowej i zmniejsza obrzęki. Kolagenaza niszczy patologiczne formy kolagenu i sprzyja wzrostowi zdrowych włókien kolagenowych.

Częściowo modyfikowany stabilizowany kwas hialuronowy w stężeniu 8 mg/ml działa przeciwobrzękowo i przeciwwłóknieniowo oraz uczestniczy w reorganizacji włókien kolagenowych.

Na naszej stronie PB Serum Medium może być zakupione tylko przez kosmetologów. Przy zamówieniu należy potwierdzić, że jesteś specjalistą, ponieważ lipolityki iniekcyjne są produktami medycznymi i mogą być stosowane tylko przez certyfikowanego specjalistę.

Zakres stosowania PB Serum Medium, lipolityk 1,5 ml

Wskazania do stosowania mezokoktajlu lipolitycznego:

 • miejscowe złogi tłuszczu w obszarze podżuchwowym, na twarzy, szyi i w różnych miejscach na ciele;
 • zwiotczenie skóry;
 • tłuszczaki;
 • cellulit;
 • masy włókniste, w tym po leczeniu chirurgicznym.

Preparat iniekcyjny zapewnia doskonałe rezultaty u pacjentów z grawitacyjnym typem starzenia się, jak również z morfotypem mieszanym z występowaniem chomików i podwójnego podbródka. Do pracy w delikatnej okolicy okołooczodołowej warto wybrać PB Serum Low.

Zastrzyki lipolityczne nadają się zarówno dla młodych kobiet i mężczyzn (po 18 roku życia), jak i dla pacjentów dojrzałych z każdym typem skóry - normalną, suchą i wrażliwą, tłustą, mieszaną.
 

Protokół zabiegu

Proszek z enzymem jest mieszany z żelem na bazie kwasu hialuronowego, a następnie rozpuszczony w roztworze buforowym. W przypadku pracy z pacjentami o niskim progu bólu, do przygotowanej mieszaniny można dodać lidokainę lub zastosować znieczulenie miejscowe, nakładając krem lub żel.

Mezokoktajl wstrzykuje się do skóry właściwej, podskórnie (przeważnie) lub podskórnie na głębokość od 2 do 12 mm w zależności od obszaru. Zastrzyki wykonuje się na skórze, która została oczyszczona i potraktowana środkiem antyseptycznym.

Standardowy kurs składa się z 2 do 4 zastrzyków podawanych co 3-6 tygodni. Powtórne sesje są przepisywane indywidualnie.
 

Wynik zastosowania

Po kursie zastrzyków następuje utrata nadmiaru objętości, skóra napina się i staje się bardziej wyrównana. Owal twarzy staje się wyraźniejszy, a pacjent wygląda znacznie młodziej. 

Ślady po nakłuciach i siniaki ustępują po 1-2 dniach. Możliwe są reakcje zapalne, w których nie należy stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niespodziewanych powikłań, pacjent powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

W dniu sesji, jeśli iniekcje wykonywane są na twarzy, nie należy stosować makijażu. Przez 1-2 dni należy ograniczyć do minimum aktywność fizyczną oraz powstrzymać się od kąpieli i pływania. Zaleca się picie jak największej ilości wody i unikanie spożywania żywności o dużej zawartości węglowodanów. Przez 2 tygodnie nie należy się opalać, a wychodząc na zewnątrz chronić skórę kremem SPF 50+.
 

Przeciwwskazania

Zastrzyki lipolityczne są zabronione w chorobach autoimmunologicznych, cukrzycy, onkologii i indywidualnej nietolerancji na składniki zastrzyku. Do czasowych przeciwwskazań należy ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych oraz infekcje skórne, stany zapalne w okolicy planowanych iniekcji.
 

Przechowywanie i transport 

Liofilizaty przechowuje się dłużej niż preparaty żelowe, ponieważ są one wcześniej głęboko oczyszczone, odwodnione i zamrożone. Ze względu na brak bakterii i endotoksyn, preparat przechowuje się bez chłodzenia (od 1 do 30 stopni) i bez dodatku konserwantów. Zaleca się przechowywanie produktu w oryginalnym opakowaniu w ciemnym miejscu.
 

Charakterystyka

 • Marka

  PB Serum

 • Główne charakterystyki
 • Wskazania do stosowania
  Drugi podbródek
  Miejscowe złogi tłuszczu
 • Obszary stosowania
  Ciało
 • Objętość (ml)
  1,5 ml
 • Kraj produkcji
  Hiszpania