PB Serum Medium, lipolytic 1.5 ml

PB Serum Medium, lipolytic 1.5 ml

Kod: 1164
Niedostępne
 • Marka: PB Serum
 • Objętość (ml): 1,5 ml

Podstawowe właściwości

PB Serum Medium to zestaw składający się z 3 rodzajów liofilizatu enzymatycznego, strzykawki z kwasem hialuronowym oraz fiolki z roztworem buforowym, służący do przygotowania lipolizy pomagającej pozbyć się złogów tłuszczu na twarzy i ciele. Preparat do iniekcji ma silne działanie lipo redukcyjne i antyfibrotyczne. Jego wysoką jakość i bezpieczeństwo potwierdza certyfikat ISO 13485 oraz oznaczenie CE.

"

Co to jest PB Serum Medium, lipolityczny 1,5 ml?

PB Serum Medium to zaawansowany preparat lipolityczny, który jest specjalnie zaprojektowany do redukcji tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała. Produkt ten jest szeroko stosowany w kosmetologii iniekcyjnej, oferując skuteczne i bezpieczne rozwiązanie dla osób pragnących poprawić kontury swojego ciała.

Cechy PB Serum Medium, lipolityczny 1,5 ml

PB Serum Medium wyróżnia się wysoką skutecznością dzięki unikalnej formule, która zawiera enzymy rozkładające tłuszcz. Preparat jest dostarczany w ampułkach o pojemności 1,5 ml, co umożliwia precyzyjne dawkowanie i aplikację. Produkt jest dobrze tolerowany przez skórę i minimalizuje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Dzięki temu PB Serum Medium jest idealnym wyborem dla profesjonalistów poszukujących niezawodnych i efektywnych rozwiązań w dziedzinie lipolizy iniekcyjnej.

"

Główne charakterystyki PB Serum Medium, lipolytic 1,5 ml

Mezokoktajl lipolityczny produkowany przez Proteos Biotech, laboratorium znajdujące się w Hiszpanii i będące częścią holdingu farmaceutycznego Moehs Group. Gama PB Serum, o formule opartej na enzymach i kwasie hialuronowym, obejmuje 3 preparaty o tych samych składnikach, ale o różnej zawartości enzymów - lipazy, liazy i kolagenazy. Pod marką PB Serum produkowane są również inne produkty, o innym składzie niż te trzy produkty.

 • Koktajl PB Serum Low zawiera wszystkie enzymy w tej samej ilości, głównym celem produktu jest likwidacja obrzęków. 
 • Produkt High z kolagenazą stosowany jest w leczeniu blizn, rozstępów i cellulitu włóknistego. 
 • PB Serum Medium w przeważającej części zawiera lipazę, która sprzyja rozkładowi tłuszczu i zmniejsza rozmiar adipocytów, co z kolei prowadzi do zmniejszenia objętości tkanki miękkiej.

Enzym liaza aktywuje procesy metaboliczne w tkankach skóry właściwej, podskórnej tkance tłuszczowej i zmniejsza obrzęki. Kolagenaza niszczy patologiczne formy kolagenu i sprzyja wzrostowi zdrowych włókien kolagenowych.

Częściowo modyfikowany stabilizowany kwas hialuronowy w stężeniu 8 mg/ml działa przeciwobrzękowo i przeciwwłóknieniowo oraz uczestniczy w reorganizacji włókien kolagenowych.

Na naszej stronie PB Serum Medium może być zakupione tylko przez kosmetologów. Przy zamówieniu należy potwierdzić, że jesteś specjalistą, ponieważ lipolityki iniekcyjne są produktami medycznymi i mogą być stosowane tylko przez certyfikowanego specjalistę.

Zakres stosowania PB Serum Medium, lipolityk 1,5 ml

Wskazania do stosowania mezokoktajlu lipolitycznego:

 • miejscowe złogi tłuszczu w obszarze podżuchwowym, na twarzy, szyi i w różnych miejscach na ciele;
 • zwiotczenie skóry;
 • tłuszczaki;
 • cellulit;
 • masy włókniste, w tym po leczeniu chirurgicznym.

Preparat iniekcyjny zapewnia doskonałe rezultaty u pacjentów z grawitacyjnym typem starzenia się, jak również z morfotypem mieszanym z występowaniem chomików i podwójnego podbródka. Do pracy w delikatnej okolicy okołooczodołowej warto wybrać PB Serum Low.

Zastrzyki lipolityczne nadają się zarówno dla młodych kobiet i mężczyzn (po 18 roku życia), jak i dla pacjentów dojrzałych z każdym typem skóry - normalną, suchą i wrażliwą, tłustą, mieszaną.
 

Protokół zabiegu

Proszek z enzymem jest mieszany z żelem na bazie kwasu hialuronowego, a następnie rozpuszczony w roztworze buforowym. W przypadku pracy z pacjentami o niskim progu bólu, do przygotowanej mieszaniny można dodać lidokainę lub zastosować znieczulenie miejscowe, nakładając krem lub żel.

Mezokoktajl wstrzykuje się do skóry właściwej, podskórnie (przeważnie) lub podskórnie na głębokość od 2 do 12 mm w zależności od obszaru. Zastrzyki wykonuje się na skórze, która została oczyszczona i potraktowana środkiem antyseptycznym.

Standardowy kurs składa się z 2 do 4 zastrzyków podawanych co 3-6 tygodni. Powtórne sesje są przepisywane indywidualnie.
 

Wynik zastosowania

Po kursie zastrzyków następuje utrata nadmiaru objętości, skóra napina się i staje się bardziej wyrównana. Owal twarzy staje się wyraźniejszy, a pacjent wygląda znacznie młodziej. 

Ślady po nakłuciach i siniaki ustępują po 1-2 dniach. Możliwe są reakcje zapalne, w których nie należy stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niespodziewanych powikłań, pacjent powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

W dniu sesji, jeśli iniekcje wykonywane są na twarzy, nie należy stosować makijażu. Przez 1-2 dni należy ograniczyć do minimum aktywność fizyczną oraz powstrzymać się od kąpieli i pływania. Zaleca się picie jak największej ilości wody i unikanie spożywania żywności o dużej zawartości węglowodanów. Przez 2 tygodnie nie należy się opalać, a wychodząc na zewnątrz chronić skórę kremem SPF 50+.
 

Przeciwwskazania

Zastrzyki lipolityczne są zabronione w chorobach autoimmunologicznych, cukrzycy, onkologii i indywidualnej nietolerancji na składniki zastrzyku. Do czasowych przeciwwskazań należy ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych oraz infekcje skórne, stany zapalne w okolicy planowanych iniekcji.
 

Przechowywanie i transport 

Liofilizaty przechowuje się dłużej niż preparaty żelowe, ponieważ są one wcześniej głęboko oczyszczone, odwodnione i zamrożone. Ze względu na brak bakterii i endotoksyn, preparat przechowuje się bez chłodzenia (od 1 do 30 stopni) i bez dodatku konserwantów. Zaleca się przechowywanie produktu w oryginalnym opakowaniu w ciemnym miejscu.
 

Charakterystyka

 • Marka

  PB Serum

 • Główne charakterystyki
 • Wskazania do stosowania
  Drugi podbródek
  Miejscowe złogi tłuszczu
 • Obszary stosowania
  Ciało
 • Objętość (ml)
  1,5 ml
 • Kraj produkcji
  Hiszpania