Restylane Lyft wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Restylane Lyft wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Code: 1062
Niedostępne
 • Marka: Restylane
 • Lidokaina: Brak
 • Stężenie kwasu hialuronowego: 20 mg/ml
 • Objętość (ml): 1 ml

Podstawowe właściwości

Żel hialuronowy Restylane Lyft do iniekcji śródskórnych jest przeznaczony do wygładzania głębokich zmarszczek, a także do modelowania konturów twarzy. Preparat do wolumetrii jest odpowiedni do odmładzania skóry grzbietów rąk. Produkt ten jest produkowany przez szwedzką firmę Q-Med, będącą częścią dużego koncernu farmaceutycznego Galderma, i jest z powodzeniem stosowany przez kosmetyczki w Europie, Azji i Ameryce. W ponad 86 krajach z powodzeniem zastosowano szeroką gamę produktów Restylane do skutecznego modelowania konturów.

Główne charakterystyki Restylane Lyft wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1ml 

Wypełniacz wolumetryczny jest obecnie częścią kolekcji Perline, ale wcześniej był znany na rynku kosmetycznym jako Perline-L. Substancją czynną wypełniacza śródskórnego jest stabilizowany kwas hialuronowy w stężeniu 20 mg/ml.

Wysoka gęstość żelu i długi czas utrzymywania się efektu modelowania wynikają z dużej liczby wiązań międzycząsteczkowych. Produkt jest produkowany z zastosowaniem opatentowanej technologii NASHA, która wymaga minimalnego użycia BDDE. Sam czynnik sieciujący nie jest toksyczny, jednak im mniejsza jest jego zawartość, tym wyższa jest jakość wypełniacza i tym lepiej jest on odbierany przez tkankę skórną. Zaletami wypełniacza śródskórnego są łatwość jego wprowadzenia i rozprowadzenia w tkankach skóry właściwej oraz naturalny efekt korekcji.

Składnikiem produktu do iniekcji jest również bufor fosforanowy o pH 7, który chroni kwas hialuronowy przed rozpadem i zmniejsza obrzęk po zabiegu.

Żel do modelowania konturów Restylane Lyft, podobnie jak inne produkty Restylane, został poddany licznym badaniom klinicznym i zatwierdzony przez FDA.

Wypełniacz jest dostępny w strzykawkach o pojemności 0,5 ml (z jedną igłą) i 1 ml (z dwiema igłami 29G ½).
 

Obszar stosowania Restylane Lyft wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Produkt jest stosowany głównie w środkowej trzeciej części twarzy i na grzbietach dłoni. Wskazania do wstrzyknięć śródskórnych Restylane Lyft obejmują:

 • fałdy nosowo-wargowe;
 • obwisłe policzki;
 • głębokie zmarszczki na czole;
 • brak objętości w okolicach policzków, podbródka i kości policzkowych;
 • asymetria twarzy;
 • nieestetyczny kształt nosa;
 • głębokie zmarszczki, brak tkanki miękkiej w okolicy dłoni.

Wypełniacz jest odpowiedni dla kobiet i mężczyzn o różnych typach skóry; producent zaleca jego stosowanie najwcześniej od 21 roku życia.

Do zwiększania objętości ust można również stosować żel śródskórny z uprzednim znieczuleniem. Bardziej komfortową opcją jest zastosowanie podobnego biokorektora zawierającego lidokainę (Restylane Lyft Lidocaine).
 

Protokół zabiegu

Produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego. Oznacza to, że zabieg może być przeprowadzany przez specjalistów posiadających wykształcenie medyczne, którzy otrzymali certyfikat uprawniający do pracy z Restylane.

Przed zabiegiem kosmetyczka konsultuje się z pacjentem, wyklucza przeciwwskazania, oczyszcza i dezynfekuje skórę. W zależności od potrzeb pacjenta stosuje się znieczulenie miejscowe. Żel jest wprowadzany do głębszej warstwy skóry właściwej, albo podskórnie (pod warstwę śluzową warg), za pomocą dołączonych igieł, albo kaniul 25-27G o długości 1,5 lub 2 cali.

Podczas jednego zabiegu można użyć nie więcej niż 6 ml produktu do korekcji twarzy i nie więcej niż 3 ml do wstrzyknięć w okolice dłoni.
 

Wyniki zastosowania

Cena europejskiego Restylane Lyft jest znacznie wyższa niż cena wypełniaczy innych marek o podobnych właściwościach. Jednak z opinii osób odwiedzających kliniki medycyny estetycznej i salony kosmetyczne wynika, że efekt zabiegu modelowania konturów jest wart zapłaconych pieniędzy. Efekt zabiegu jest zauważalny natychmiast, ale w pełni ujawnia się po 1-2 tygodniach, kiedy znikają zaczerwienienia, obrzęki i zasinienia. Oprócz wygładzania zmarszczek i napinania konturu twarzy, tworzenia atrakcyjnych konturów, poprawia się ogólny stan skóry, dzięki czemu twarz wygląda młodo i zdrowo. Kosmetyczka może mieć pewność, że rezultaty będą przewidywalne i nie wystąpią żadne skutki uboczne. 

Aby zapobiec powikłaniom, w pierwszych dniach po iniekcjach zaleca się ograniczenie dotykania obszarów skóry, na które zostały podane zastrzyki, a także unikanie makijażu, alkoholu i leków powodujących krzepnięcie krwi. Wizyty w saunach i solariach powinny być odłożone na 2 tygodnie. Wychodząc na zewnątrz w ciepłe dni, należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 

Przeciwwskazania

Modelowanie konturów z użyciem kwasu hialuronowego jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży i karmiących, diabetyków, osób cierpiących na choroby onkologiczne, niską krzepliwość krwi, choroby autoimmunologiczne. Sesję należy przełożyć, jeśli u pacjenta wystąpi przeziębienie, stan zapalny lub uszkodzenie naskórka w obszarze, który ma być ostrzykiwany.
 

Przechowywanie i transport 

Restylane Lyft nie wymaga żadnych specjalnych warunków przechowywania. Idealnym środowiskiem do przechowywania i transportu jest chłodne, zaciemnione pomieszczenie o maksymalnej temperaturze +25°C.
 

Charakterystyka

 • Marka

  Restylane

 • Główne charakterystyki
 • Obszary stosowania
  Usta
  Fałdy nosowo-wargowe
 • Baza wypełniacza
  Stabilizowany kwas hialuronowy
 • Lidokaina
  Brak
 • Stężenie kwasu hialuronowego
  20 mg/ml
 • Objętość (ml)
  1 ml
 • Czas trwania działania
  Do 12 miesięcy
 • Warstwy skóry właściwej
  Powierzchniowe
  Średnie
  Głębokie
 • Kraj produkcji
  Szwajcaria