Restylane Fynesse wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Restylane Fynesse wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Code: 1075
Niedostępne
 • Marka: Restylane
 • Stężenie kwasu hialuronowego: 20 mg/ml

Podstawowe właściwości

Restylane Fynesse to lekki wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, który do 2017 r. był dostępny pod nazwą Emervel Touch. Produkt szwedzkiej firmy Q-Med, będącej spółką zależną dużej firmy farmaceutycznej Galderma (Szwajcaria), jest przeznaczony do wstrzykiwania we wrażliwe okolice oczu, ust, szyi i dekoltu. Śródskórne wstrzykiwanie żelu pomaga pozbyć się drobnych linii i zmarszczek, zwiotczałej skóry oraz oznak fotostarzenia.

Główne charakterystyki Restylane Fynesse wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Śródskórny lekki wypełniacz jest dostępny w postaci przezroczystego żelu. Substancją czynną jest hialuronian sodu (20 mg/ml), który znajduje się w roztworze buforu fosforanowego o pH 7. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiej tkanki skórnej. Wypełnia przestrzeń macierzy międzykomórkowej, przywraca równowagę hydrobilansową skóry, bierze udział w procesach produkcji kolagenu i elastyny. Wraz z wiekiem, a także w wyniku działania niekorzystnych czynników środowiskowych, zmniejsza się jej synteza. Wstrzykiwany śródskórnie kwas hialuronowy przyciąga cząsteczki wody, dzięki czemu wygładza zmarszczki, a jednocześnie aktywuje wzrost własnych włókien kolagenowych i elastynowych skóry. 

Preparat ten należy do gamy wypełniaczy, które są produkowane z zastosowaniem opatentowanej techniki stabilizacji kwasu hialuronowego OBT (Optimal Balance Technology). Unikalne usieciowanie łańcuchów polisacharydowych o różnej długości pozwala na użycie minimalnej ilości środka sieciującego BDDE. Dzięki temu produkt jest doskonale wchłaniany przez tkanki organizmu i prawie nie powoduje reakcji alergicznych. Restylane Fynesse jest najlżejszym wypełniaczem w gamie, a jego cząsteczki są najmniejsze. Ta właściwość ułatwia aplikację i rozprowadzanie żelu w tkance skórnej.

Restylane Fynesse można kupić w gotowych do użycia strzykawkach o pojemności 1 ml. Zestaw zawiera 2 igły 30G ½.
 

Zakres stosowania Restylane Fynesse wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego 1 ml

Wskazaniami do wstrzyknięć żelu hialuronowego są:

 • płytkie linie na czole i między brwiami;
 • "kurze łapki";
 • zmarszczki palacza;
 • "pierścienie Wenus" na szyi;
 • suchość i odwodnienie skóry;
 • zwiotczenie, zmniejszenie turgoru skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Odpowiednie dla mężczyzn i kobiet o wszystkich typach skóry.
 

Protokół zabiegu

Zastrzyki wypełniające mogą być wykonywane wyłącznie przez specjalistę, który został przeszkolony i uzyskał certyfikat w zakresie stosowania danego produktu. Przed sesją kosmetolog przeprowadza konsultację z pacjentem, wyklucza wszelkie przeciwwskazania i informuje pacjenta o oczekiwanym wyniku i możliwych skutkach ubocznych. Restylane Fynesse to jedyny żel z gamy OBT, który jest dostępny bez lidokainy. Dlatego przed wstrzyknięciami na obszary, które mają być poddane zabiegowi, nakłada się żel lub krem znieczulający. 

Produkt i igły są otwierane w obecności pacjenta. Wypełniacz jest wstrzykiwany do powierzchownej warstwy skóry właściwej. Na każde korygowane miejsce należy nanieść maksymalnie 2 ml produktu. Zabieg jest wykonywany jednorazowo.
 

Wyniki zastosowania

Efekt wstrzyknięć Restylane Fynesse jest widoczny po około 3 dniach, gdy zniknie obrzęk, zaczerwienienie i zasinienia. Powierzchnia skóry jest wygładzona, twarz wygląda bardziej świeżo i młodziej, pojawia się lekki efekt liftingu. Efekty utrzymują się do 6-9 miesięcy dzięki specjalnemu sposobowi sieciowania substancji czynnej.

W pierwszych dniach po zabiegu pacjentom nie zaleca się nakładania makijażu ani masowania obszaru wstrzyknięcia. Ponadto należy unikać gorących kąpieli, basenów i łaźni. Przez 2 tygodnie nie zaleca się stosowania peelingu, oczyszczania twarzy, opalania na plaży lub w solarium.
 

Przeciwwskazania

Zastrzyki wypełniające nie są zalecane dla osób do 18 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne, onkologiczne i diabetyków. Zabiegi nie są zalecane w przypadku chorób zakaźnych, w tym ostrych infekcji dróg oddechowych i ostrych chorób przewlekłych, zapalenia skóry, stanów zapalnych i mechanicznych uszkodzeń naskórka w korygowanym obszarze.

Preparatu Restylane Fynesse nie należy wstrzykiwać w obecności innego rodzaju wypełniacza ( nie hialuronowego) w skórze właściwej. Podczas wstrzykiwania należy unikać miejsc z licznymi naczyniami krwionośnymi. Produktu nie wolno mieszać z innymi produktami do iniekcji.
 

Przechowywanie i transport 

Temperatura transportu i przechowywania nie powinna przekraczać +25 stopni Celsjusza. Przechowywać z dala od źródeł ciepła i otwartego światła. Nie zamrażać.
 

Charakterystyka

 • Marka

  Restylane

 • Główne charakterystyki
 • Obszary stosowania
  Czoło
  Fałdy nosowo-wargowe
  Okolica okołooczodołowa
 • Baza wypełniacza
  Stabilizowany kwas hialuronowy
 • Stężenie kwasu hialuronowego
  20 mg/ml
 • Czas trwania działania
  Do 9 miesięcy
 • Warstwy skóry właściwej
  Powierzchniowe
 • Kraj produkcji
  Szwajcaria